Biuletyn Informacji Publicznej

 
Strona główna >> Konkursy >> Zszywanie Miasta 

Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich wraz z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Łodzi, zapraszają na podsumowanie warsztatów urbanistycznych „Zszywanie miasta”, które odbędzie się 11 grudnia 2011 roku o godzinie 11.00 w Dużej Sali Obrad w Urzędzie Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.
Celem warsztatów jest opracowanie polityki urbanistycznej i koncepcji zagospodarowania przestrzennego części Śródmieścia, graniczącej z Dworcem Łódź Fabryczna i Nowym Centrum Łodzi od strony ul. Piotrkowskiej. Chodzi o obszar pomiędzy ulicami: Piotrkowską, Narutowicza, Kilińskiego, Tuwima.
Warsztaty polegały na zaproszeniu do Łodzi 8 zespołów projektowych. Ich członkowie podczas dwudniowej debaty – wraz z mieszkańcami tej części Łodzi, działającymi tu przedsiębiorcami, przedstawicielami samorządu, instytucji i stowarzyszeń – opracowali wytyczne, w oparciu o które są tworzone koncepcje urbanistyczne. Ich prezentacja i wyłonienie najlepszej nastąpi 11 grudnia – prace będą oceniać członkowie konkurujących ze sobą zespołów projektowych. Będzie także przyznana nagroda łodzian (głosowanie na wybrany projekt).
W podsumowaniu warsztatów „Zszywanie miasta” może uczestniczyć każdy – wstęp wolny (Duża Sala Obrad, Urząd Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104).

Pobierz dokumenty dot. warsztatów: